Uwaga!! Uwaga!! Uwaga!! 
W dniach 20 i 21 Maja 2017 roku - Zapraszamy!! 
Wyjątkowa okazja zwiedzenia całego kompleksu obiektów pocysterskich - poszerzona trasa zwiedzania głównych obiektów - trasa na strychy i do podziemi

Uwaga!! Uwaga!! Uwaga!! 
W dniach 14 i 15 Maja 2016 roku - Zapraszamy!! 
Wyjątkowa okazja zwiedzenia całego kompleksu obiektów pocysterskich - poszerzona trasa zwiedzania głównych obiektów - trasa na strychy i do podziemiUwaga!! Uwaga!! Uwaga!! 
W dniach 16 i 17 Maja 2015 roku - Zapraszamy!! 
Wyjątkowa okazja zwiedzenia całego kompleksu obiektów pocysterskich, w tym Kaplica Książęca po renowacji - poszerzona trasa zwiedzania głównych obiektów - trasa na strychy i do podziemi
Proponujemy wiele atrakcji:
Stoiska z sadzonkami kwiatowymi i ziołami
Stoiska z różnościami
Atrakcje dla dzieci 
I dobre jadło 
Dzieci do lat 7 - wstęp wolny!! 
Zapraszamy od godziny 10:00 do 18:00

Więcej informacji znajdziecie tutaj (kliknij)zachęcamy wszystkich do oddania 1% na stowarzyszenie Lubiąż lub wpłacania darowizny

 

Stowarzyszenie Lubiąż

Plac Klasztorny 1, 56-100 Lubiąż

e-mail: stowarzyszenie@lubiaz.pl

www.lubiaz.pl

NIP 988-02-18-108, Regon 932973072 , Nr KRS 0000189667

Rok założenia: 2004,  Status OPP od 20.02.2012r.

Nr rachunku bankowego 77 9583 1022 0102 2146 2001 0001pod koniec 2014r. ukazał się przewodnik turystyczny po Lubiążu

Gorąco polecamy!!!17 i 18 maja 2014

Fundacja Lubiąż zaprasza na rozszerzone zwiedzanie całego kompleksu pocysterskiego.
Proponujemy na trasie głównej obejrzeć dodatkowe miejsca – niedostępne w codziennym zwiedzaniu - jak komnaty gościnne w części pałacowej, klasztorne korytarze, wewnętrzny wirydarz klasztorny, zapraszamy zajrzeć do cel dawnych mnichów a także zerknąć do biblioteki – w czasach świetności zakonu jednej z największych w Europie.
Wnętrze biblioteki – ogromnej dwupoziomowej sali – wypełnia potężne rusztowanie, bowiem
wspaniałe freski są nadal w trakcie konserwacji.

Wyjątkowo przy tej okazji udostępniamy także świeżo odrestaurowaną kaplicę książęcą w kościele NMP, jeszcze niewłączoną do trasy zwiedzania.

Głównymi atrakcjami pozostają już odrestaurowane sale.

Jadalnia opata z freskiem Michała Willmanna (1630-1706), wybitnego malarza śląskiego baroku, który w Lubiążu spędził większość życia, pracując głównie dla cystersów

Reprezentacyjna Sala Książęca w pałacu opackim, najokazalsze barokowe wnętrze na Śląsku; malarz Filip Bentum, sztukator Ignacy Provisore i rzeźbiarz Franciszek Mangoldt - znakomici artyści XVIII-wiecznego Śląska - ozdobili dwupoziomową salę motywami sławiącymi Habsburgów i katolicyzm. Apoteozę wiary przedstawia m.in. olbrzymi plafon (około 380 m kw.), jeden z największych obrazów w Europie. Tak, jest to obraz olejny składający się z 14 brytów i podwieszony pod sklepieniem

Refektarz letni w części klasztornej z niesamowitą akustyką, gdzie szept z jednego końca sali wyraźnie słychać w drugim, a dźwięk klaśnięcia w dłonie niesie się jak kaskada.
Miejsce, gdzie przed wiekami zakonnicy w ciszy spożywali posiłki, wygląda jak sala balowa - cała w pastelach i sztukateriach.
Plafon autorstwa Feliksa Schefflera ukazuje "Cudowne nakarmienie pięciu tysięcy" z rozdającym chleb Chrystusem na pierwszym planie.

Dodatkowo proponujemy zwiedzanie pierwszego poziomu piwnic pod częścią pałacową oraz zapraszamy na strych, gdzie podziwiać można potężną więźbę dachową. Więźba jest oryginalna, pochodzi z czasów cysterskich a zbudowano ją bez użycia gwoździ.
Największą atrakcją na strychu jest potężny kołowrót, służący jako koło napędowe dla windy (mnisi drepcząc wewnątrz kołowrotu, siłą swoich stóp wprawiali go w ruch).

http://www.fundacjalubiaz.org.pl/imprezy.php?id=59w dniu 24 sierpnia 2013 odbędzie się impreza OBLĘŻENIE KLASZTORU

 Głównym punktem wydarzenia będzie dwuczęściowa inscenizacja walk między wycofującymi się z fabryki jednostkami niemieckimi a operującymi na terenie Dolnego Śląska oddziałami sowieckimi.

 Etap I stanowić będzie pokaz życia obozowego, musztry wojskowej i sprzętu podczas przygotowania tajemniczego ransportu z fabryki Telefunken w Lubiążu.

 Etap II będzie główną potyczką, w której udział wezmą wszyscy rekonstruktorzy i jednostki zmechanizowane.

  Oprócz inscenizacji historycznej przez cały dzień na przyklasztornym terenie odbywać się będą liczne wydarzenia kulturalne takie jak koncerty, czy występy grajków, którzy spacerując między przybyłymi gośćmi, zaśpiewają zakazane piosenki. Na gości czekać będą też wystaw, warsztaty, plac zabaw dla dzieci, stoiska: gastronomiczne, handlowe i organizacji pozarządowych z ofertą produktów regionalnych lub informacjami o innych wyjątkowych miejscach Dolnego Śląska. Jeszcze przed inscenizacją odbędzie się konferencja historyczna nt. historii lubiąskiego klasztoru, jego tajemnic oraz tajemnic innych miejsc w naszym województwie, w których historie wpisały się wydarzenia z okresu Drugiej Wojny Światowej.

http://oblezenieklasztoru.pl/

 

 

 

w dniach 9-13 lipca 2013 odbędzie się slot art festival

 

http://slot.art.pl/pl/
Sobota 11 maja i niedziela 12 maja 2013r.

Opactwo pocysterskie w Lubiążu zaprasza tych, którzy nie widzieli, tych, którzy widzieli i chcą zobaczyć więcej oraz ciekawych stromych strychów i głębokich piwnic.


Zwiedzanie od godz. 10 do 18

Cen biletów::
Trasa główna rozszerzona - 12 zł. normalny / 8 złulgowy
Zwiedzanie strychu 5 zł

Zwiedzanie piwnic 5 zł
Dzieci do lat 7 - wstęp wolny


Kopiowanie zdjęć i pocztówek jest dozwolone tylko za zgodą właściciela.